• Zachęcamy do obejrzenia pracy konkursowej uczniów SOSW

Praca uczniów Szkoły Branżowej I stopnia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Nowej Soli na XVII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

• „Nowa Sól – miasto przyszłości.”

Uczniowie klas I - III wzięli udział w konkursie plastyczno- literackim.
    Młodzi artyści z klas 1 wykonali prace plastyczne  kredkami, bądź farbami. Uczniowie z klas 2 zmierzyli się z tematem konkursu wykorzystując kolaż. Natomiast młodzi literaci z klas 3 stworzyli fantastyczne teksty literackie o naszym mieście w przyszłości. Gratulujemy udziału i wyróżnień.
    Zdjęcia wszystkich nagrodzonych prac znajdują się w albumie fotograficznym.

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Święto Niepodległości.

• Spotkanie integracyjne klasy I c

Dnia 23 września  Klasa I C wraz z rodzicami i wychowawcą spędzili miło czas na wspólnej integracji w Parku Krasnala. Nie zabrakło dobrej zabawy i rożnych atrakcji. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

• Bezpieczni na drodze

W ramach profilaktyki "bezpieczni na drodze" nasi milusińscy z  klas I B i I C poznawali i utrwalali znaki drogowe,sygnalizator świetlny oraz telefony alarmowe podczas spaceru po Nowej Soli.

Pierwszoklasiści już wiedza jak bezpiecznie poruszać się po mieście.

• Dzień Kropki

Od pięciu lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Świętować ten dzień możemy na różne sposoby.

Tymczasem zapraszamy do galerii, tu nasze najpiękniejsze kropeczki.

• Uroczyste rozpoczęcie Roku szkolnego 2020/21

Występ uczniów klasy III c - przywitanie pierwszoklasistów.

• Jestem czytelnikiem

Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki oraz odcisnęli odcisk kciuka. Każdy uczeń otrzymał dyplom czytelnika.

• „Nowa Sól – moje miasto.”

Uczniowie klas I - III  wzięli udział w konkursie plastycznym „Nowa Sól – moje miasto.” W tym roku tematem przewodnim  było  przedstawienie swojego ulubionego miejsca w mieście, w którym żyją, wychowują się i uczęszczają do szkoły.

Prace wykonywane zostały za pomocą trzech technik: farby plakatowe, kolaż oraz wydzieranka.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a zwycięzcom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy. Uczniów klas pierwszych i drugich zapraszamy do udziału w następnym roku szkolnym.

• Na pomoc Australii

Ratujmy Australię. Klimat - to jest temat.

W naszej szkole angażujemy się w ochronę klimatu. Organizujemy akcje charytatywne i informacyjne. Zacznijmy od kilku kroków: zrezygnujmy z woreczków foliowych, segregujmy odpady, gaśmy światło, oszczędzajmy wodę. Kółko ekologiczne.  WWF Polska przesłało nam podziękowania za akcję wspierającą Australię Podziekowanie_SP1.pdf

• Dzień Babci i Dziadka w II c

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Babci i Dziadka w II c.

• Zabawa karnawałowa

22 styczniabył dniem balu karnawałowego klas I - III. Uczniowie bawili się wesoło przy znanej i lubianej muzyce. Harcom nie było końca. Zmęczeni i zadowoleni wrócili do swoich domów.

• WOŚP

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii WOŚP.

• Noc biologów

10 stycznia 2020 r. uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w laboratoriach i warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Zielonogórski. Tematami, z którymi mogliśmy się zapoznać były: "Tajemnice drzew", "Kryształowe komórki", "Pasożyty - mistrzowie innowacji", "Zatrzymać oddech", "W ślad za 'Śladem ekologicznym' ", "Mój sąsiad - nietoperz", "Śledztwo w sprawie tłuszczu". Wszystkie zajęcia były bardzo ciekawe". Bogatsi o nową wiedzę wróciliśmy do domu.

• Wigilia klasowa w II c

• Centrum Nauki Kepler

Lekcja przyrody w Centrum Nauki Kepler w Zielonej Górze. Warsztaty – Widowiskowa chemiar.

• Przegląd kolęd klas I - III

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przegląd kolęd klas I - III.

• Przegląd kolęd klas IV - VIII

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przegląd kolęd klas IV - VIII.

• Mikołajki w klasie II c

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajki w klasie II c.

06.12.2019

Mikołajki to czas radości dla najmłodszych. Klasy I - III zorganizowały spotkanie z Mikołajem i Mikołajową. Uczestniczyły w zabawach, konkursach i tancach, a na koniec zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Mikołaj nie zapomniał o prezentach i uczniowie każdej klasy je otrzymali. Było wesoło i radośnie, wszyscy doskonale się bawili.

strona: