Regulamin czytelni

REGULAMIN CZYTELNI ORAZ CENTRUM ICIM SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1

W NOWEJ SOLI IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI

1.     Czytelnię oraz centrum ICIM należy traktować jako miejsce pracy umysłowej.
2.     Trzeba zachowywać się w niej kulturalnie i cicho, nie wolno przeszkadzać innym czytelnikom w pracy.
3.     Do czytelni nie wolno wchodzić w kurtkach i z teczkami.

4.     W  czytelni można korzystać ze wszystkich zbiorów  dostępnych w bibliotece.
5.     Każdy czytelnik korzystający ze zbiorów biblioteki ma obowiązek zgłosić to nauczycielowi - bibliotekarzowi.
6.     Książki i czasopisma z których korzysta czytelnik powierza się jego wyłącznej opiece.
7.     Po wykorzystaniu materiałów należy je zwrócić nauczycielowi - bibliotekarzowi.
8.     Ze stanowisk komputerowych znajdujących się w czytelni można korzystać tylko w czasie godzin lekcyjnych, które dla            czytelnika są godzinami wolnymi.

9.     Przed przystąpieniem do pracy przy stanowisku komputerowym czytelnik ma obowiązek przeskanować przyniesione               nośniki pamięci programem antywirusowym. Zakazuje się pracy w przypadku wykrycia wirusa, fakt ten należy zgłosić               nauczycielowi – bibliotekarzowi.
10.     Przy jednym stanowisku komputerowym może pracować najwyżej dwóch czytelników.
11.   Komputerów wolno używać tylko w celach edukacyjnych.